Czy zabieg kriolipolizy jest bezpieczny?

Zabieg jest bezpieczny. Przede wszystkim przed przystąpieniem do zabiegu pacjent jest odpowiednio zakwalifikowany wypełniając ankietę, określającą ewentualne przeciwwskazania. Jeśli pacjent spełnia wymogi procedury i jest ona przeprowadzona prawidłowo, nie ma możliwości wyrządzenia krzywdy.

Kiedy i jakich efektów możemy się spodziewać?

Jeden zabieg gwarantuje ubytek tkanki tłuszczowej na poziomie 0,5-1 cm (20-40%) w przeciągu 1 miesiąca. Dodatkowe użycie fali uderzeniowej  tuż po zabiegu zwiększa skuteczność eliminacji o 50%.

Dla kogo jest przeznaczona kriolipoliza?

Praktycznie dla każdego, kto chce pozbyć się lokalnej otyłości. Dla kogoś kto ma elastyczną (luźną, nie zbitą) tkankę, która będzie idealnym materiałem do zassania przez aplikator. Jeśli tkanka tłuszczowa jest zbyt duża lub zbita, należy w kolejności – najpierw zastosować dietę i ćwiczenia lub w przypadku twardej tkanki – porozbijać ją zabiegami endermologii i fali uderzeniowej. Kriolipoliza jest przeznaczona dla osób, które pomimo starań nie potrafią pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej lub posiadają tej tkanki na tyle dużo aby móc z tego zabiegu skorzystać.

Ile jest potrzebnych zabiegów kriolipolizy? 

Na pierwszym spotkaniu specjalista dokonuje oceny i pomiaru problematycznych miejsc. Jest w stanie dość precyzyjnie określić ilość przewidywanych zabiegów, mając na uwadze grubość tkanki tłuszczowej, a także charakterystykę danego obszaru.

Zalecenia po zabiegu 

Przez trzy dni należy zachować dietę niskokaloryczną oraz nawadniać organizm. Niemal od razu możemy wykonywać dodatkowe zabiegi, które zwiększą efektywność kriolipolizy – wskazane są zabiegi z użyciem endermologii i fali uderzeniowej. Warto zachować zwiększoną aktywność fizyczną by wykorzystać uwolnione z komórek lipidy i zamienić je na energię.

Najczęściej zadawane pytania

Kriolipoliza 360°

Kriolipoliza Zsculptor 360° to nowoczesna i nieinwazyjna metoda miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to system zamrażania komórek tłuszczowych, który przekazuje ukierunkowaną, całkowitą energię chłodzącą do strefy zabiegowej, zapewniając jednocześnie szybsze zamrażanie komórek tłuszczowych, dzięki zastosowaniu wysoko przewodzących głowic zabiegowych. Polega na schłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Doprowadza komórki tkanki tłuszczowej do procesu apoptozy. Adipocyty, przez wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, są szczególnie podatne na działanie niskich temperatur. Natomiast komórki o niewielkiej zawartości tłuszczu są bardziej odporne. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki i narządy, takie jak: skóra, mięśnie i nerwy. W wyniku mrożenia lipidy są uwalniane z komórek tłuszczowych i transportowane przez układ limfatyczny. Zamrożone adipocyty są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu po zabiegu z tygodnia na tydzień grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Krioilpoliza Wrocław
hIfU

Kriolipoliza

360° 

Technologia mrożenia przestrzennego 360° zwiększa wydajność zabiegu o 18.1%. Aplikator opiera się na "chłodzeniu okrągłym" zamiast tradycyjnej płyty. Dzięki temu lepiej redukuje tłuszcz.

EMS 

Dzięki systemowi EMS tkanka szybciej się schładza, poprawia się jej krążenie. System chroni skórę przed odmrożeniami.

Szok Termiczny 

Połączenie wysokich i niskich temperatur. Obszar zabiegowy jest traktowany potrójnym szokiem termicznym ogrzewania - chłodzenia -ogrzewania, stosowanym przez określony czas w sposób dynamiczny, sekwencyjny i z kontrolowaną temperaturą. Efektywność zabiegu jest zwiększona o 33% w porównaniu tradycyjną kriolipolizą.

Kriolipoliza 360°

 • Pierwsze efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są już po 3 tygodniach. Pełny rezultat osiąga się jednak po około 2-3 miesiącach od zabiegu. Tyle czasu potrzeba, aby organizm w procesie metabolizmu wydalił obumarłe komórki tłuszczowe.

  Ostateczny efekt zabiegu zależny jest od indywidualnych predyspozycji klienta/klientki oraz zachowania zrównoważonej diety.

 • schorzenia wątroby,
 • stwierdzona niewydolność nerek,
 • duża ilość popękanych naczynek w miejscu zabiegowym,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • choroba Raynaud’a (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp),
 • choroby serca,
 • pokrzywka na skutek silnego wyziębienia,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • gorączka i aktywne infekcje,
 • nowotwór,
 • zapalenie skóry lub nieciągłość naskórka w miejscu zabiegu,
 • AIDS,
 • nietolerancja kriolizy,
 • hipoproteinemia,
 • krioglobulinemia (tendencja do uszkadzania antyciał w niskich temperaturach),
 • zabieg wskazany jest u osób o normalnej budowie ciała z miejscami, w których tkanka tłuszczowa zgromadziła się w nadmiarze. Kriopioliza nie będzie skuteczną metodą do walki z nadwagą lub otyłością. Służy ona jedynie wymodelowaniu wybranych partii ciała. 

Wskazania:

Efekty:

Przeciwwskazania:

Kriolipoliza 360°

UMÓW WIZYTĘ

Zabieg Kriolipolizy służy do całkowicie nieinwazyjnego redukowania tkanki tłuszczowej. Jest polecany osobom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie daje się wyeliminować mimo ćwiczeń i diety.

Kriolipoliza 360°

Zadzwoń: +48 538 99 00 22  lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ