DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Bariera hydrolipidowa
29 marca 2021

AZS - Co to jest? Przyczyny, objawy, leczenie

Problemy skórne dotyczą każdego, naprawdę każdego. Co osoba to opinia, jednak królową problematyki jest zdecydowanie skóra sucha.

Skóra sucha coraz częściej jest określana potocznie jako atopowa. Powinna być rozumiana jako stan patologii skóry, objawiający się nadmiernym drobnopłatkowym złuszczaniem, o stosunkowo szorstkiej powierzchni oraz tendencji do występowania rumienia. W stanach zaawansowanych występują ogniska zliszajowacenia, nasilony świąd a nawet pieczenie. Infekcje skórne nigdy nie kończą się dobrze, musimy bowiem pamiętać, że lubią się roznosić, co w konsekwencji może doprowadzić od drobnego przesuszenia do permanentnej suchości, a następnie atopii.

Pierwsza rada – PIJ DUŻO WODY!

Woda odpowiada za jedne z najważniejszych funkcji w naszej skórze. Głównie stanowi materiał budulcowy tkanek i komórek i jest optymalnym środowiskiem dla większości procesów metabolicznych. Woda ulegająca migracji znajduje się w warstwie rogowej naskórka, a jego prawidłowe funkcjonowanie jest związane z odpowiednim nawilżeniem rozumiane jako nawodnienie skóry. W momencie trwałego lub czasowego zmniejszenia dostarczanej wody do organizmu doprowadzamy do trwałej suchości skóry, a w tym jej napięcia elastyczności. Warto pamiętać, że przeznaskórkowa utrata wody wynikająca z dysfunkcji bariery naskórkowej nie dotyczy tylko jednego miejsca, ale całej powierzchni skóry. Zaburzenia związane z dysfunkcją często są objawem choroby, wciąż lekceważoną i bagatelizowaną, mianowicie to ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY. Zaburzenia skórne są ściśle związane z AZS, co więcej patologie skórne na poziomie mechanizmów fizjologicznych przyczyniają się do zwiększonej penetracji alergenów i czynników drażniących z otoczenia doprowadzających do powstania wyprysku atopowego. AZS często jest określane jako zjawisko błędnego koła, a choroba niestety jest nawrotowa o przewlekłym przebiegu z okresami zaostrzeń.

Etiopatogeneza atopowego zapalenia skóry jest niezwykle ciekawa, ponieważ wieloczynnikowość i rozbieżność jej powstania jest naprawdę zdumiewająca, a konkretnie zaczyna się na uwarunkowaniach genetycznych a kończy na niewłaściwej pielęgnacji skóry.

Na podatność i genetykę wpływu nie mamy, ale na pielęgnację skóry zdecydowanie TAK!

Druga rada - UŻYWAJ PROFESJONALNYCH KOSMETYKÓW DOPASOWANYCH DO POTRZEB TWOJEJ SKÓRY I CERY!

Pielęgnacja skóry suchej czy atopowej nie jest wcale trudna, ale należy pamiętać, że ten typ skóry cechuje duża wrażliwość zewnętrzna i wewnętrzna! To skóra nadreaktywna, wystarczy jeden czynnik, który może stosunkowo zaburzyć jej prawidłową pracę i wywołać podrażnienie a tym samym zapoczątkować proces atopowy. Pielęgnacja domowa powinna skłaniać się w stronę prawidłowego nawilżenia i natłuszczenia skóry. Warto sprawdzać składy kosmetyków, aby nie wywoływały świądu, a wręcz działały przeciwświądowo ( przykładowo poprzez zawarty w kosmetyku mentol). W stanach ostrych choroby, niezbędna jest odpowiednia higiena skóry, aby nie dochodziło do nadkażeń (przykładowo poprzez zawarty aloes w kosmetyku).

Skóra zarówno ciała jak i twarzy potrzebuje odpowiednich składników aktywnych, należy pamiętać, zwłaszcza w przypadku buźki że to SKÓRA WRAŻLIWA, przeważnie NACZYNIOWA, dlatego też kosmetyki powinniśmy wybierać z linii profesjonalnych.

Trzecia rada - KONSERWANTOM I PERFUMOWANYM KOSMETYKOM MÓWIMY NIE!

Czytając skład widzisz alkohol? Perfumy? SLSy? Te kosmetyki w pierwszej kolejności nie są dla CIEBIE!

Skóra sucha i atopowa zdecydowanie potrzebuje fotoprotekcji, aby nie doszło do powstania rumienia, a z czasem przebarwień. Witamina C w odpowiednim stężeniu pozwoli wzmocnić naczynia krwionośne zapobiegając krwotokom podskórnym, szybko uzyskamy efekt zdrowej i rozświetlonej skóry, a co najważniejsze działanie przeciwzapalne pozwoli utrzymać ją w pożądanym stanie. Na pewno każdy słyszał o zbawiennym działaniu retinolu (witamina A). Retinol pozwoli odżywić i przebudować skórę, a poprzez wywoływanie mikrozłuszczenia, będzie ponownie gładka i oczyszczona. Warto dodać, że połączenie witaminy C i A pozwala osiągnąć szybkie i spektakularne efekty zdrowej i wypoczętej cery! Nawet cienie pod oczami nie mają z nimi szans! Pojawia się jedno pytanie- jaka forma kosmetyku i stężenie będzie dla mnie odpowiednie? Zatem ….

Czwarta rada – UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ W ASK BEAUTY A KOSMETOLOG DOBIERZE ODPOWIEDNIĄ PIELĘGNACJĘ DOMOWĄ!

W końcu nie jest ważne co robimy czasami, a to co robimy codziennie, dlatego też dopasowanie odpowiedniej pielęgnacji jest niezbędne. Niestety postępująca suchość skóry oraz choroba atopowa będzie trwała dalej, co więcej ten stan będzie się pogarszał… czujesz ściągnięcie skóry na twarzy po umyciu jej wodą? Swędzi Cię skóra po kąpieli? To nie zniknie jutro, ani pojutrze, dodam więcej niestety nasili się, dojdzie do powstania ognisk wyprysków atopowych a następnie pojawią się liszaje – tego już nie cofniemy, dlatego nie czekaj do poniedziałku – ZMIANĘ ZACZNIJ JUŻ DZIŚ! Brakuje Ci czasu? Napisz do nas maila, wyślij zdjęcia albo opisz skórę i jej dolegliwości – na pewno pomożemy a dobrane kosmetyki wyślemy kurierem.

Rekomendujemy zabiegi polecane w przypadku skór suchych i atopowych, które pomogą w utrzymaniu zdrowej skóry:

  • Mezoterapia igłowa, mikroigłowa, bezigłowa (poprzez wybranie odpowiedniej metody mezoterapii oraz składników aktywnych zawartych w podawanym preparacie możemy uzyskać natychmiastowe nawilżenie i odżywienie skóry)
  • Kwasy - Kwas mlekowy, kwas laktobionowy, kwas migdałowy i kwas glikolowy (kwasy idealnie sprawdzą się w przypadku nieinwazyjnego oczyszczenia i wzmocnienia skóry, jednocześnie napinając ją i rozjaśniając przebarwienia)
  • Oczyszczanie wodorowe i peeling kawitacyjny (delikatne oczyszczanie pozwoli usunąć złogi martwego naskórka i zanieczyszczeń znajdujących się na skórze)
  • Selvert Thermal Aquawear (jako zabieg mocno nawilżający pozwala utrzymać nawilżenie)

Dodatkowo do każdego zabiegu wykonujemy analizę skóry twarzy, którą przesyłamy na maila. Wyróżnia nas ułożony indywidualnie dla klienta BeautyPlan, który pomoże zrealizować wspólnie z klientem określony cel.

 

.

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni