DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Szczotkowanie ciała na sucho
15 stycznia 2023

Depilacja laserowa bez tajemnic! 

Rozwiewamy Wasze wątpliwości na temat wykonywania depilacji laserowej, przeprowadzenia serii zabiegów depilacji i odpowiadamy na nurtujące pytania. 

 

            Usuwanie owłosienia laserem to komfortowy sposób usuwania niechcianego owłosienia, który od lat cieszy się dużą popularnością.  To idealne rozwiązanie dla osób, marzących o aksamitnej skórze, bez golenia. Czasochłonne golenie czy bolesne woskowanie odchodzi w niepamięć – dzięki laserowym zabiegom usuwania zbędnego owłosienia.

 

Czy depilacja i epilacja laserowa to ten sam zabieg? 

 

Powszechnie znana depilacja laserowa, to właściwie zabieg EPILACJI LASEROWEJ.  Nazwy używane są wymiennie, ale skrywają kilka różnic. 

Zabieg typu depilacja laserowa to krótkotrwały sposób usuwania owłosienia, który możemy przeprowadzić w domowym zaciszu. W tej technice usuwamy łodygę włosa, natomiast cebulka włosa pozostaje nienaruszona, co oznacza, że po krótkim czasie włos odrasta. Znane jest nam wiele metod depilacji owłosienia, poprzez zastosowanie:

 • Maszynki do golenia
 • Pasty cukrowej
 • depilacja woskiem
 • Depilatora elektrycznego
 • Przy użyciu kremu do depilacji.

 

Epilacja to zabieg trwałej depilacji, podczas procedury dochodzi do usunięcia zbędnego owłosienia wraz z cebulką włosa. Podczas depilacji laserowej niszczymy strukturę mieszka włosowego. Przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu depilacji wymaga pracy doświadczonych kosmetologów, w profesjonalnych gabinetach. Epilacja działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, dlatego wymaga kilku powtórzeń.

 

Skąd powszechne określenie „DEPILACJA LASEROWA”?

W momencie wprowadzania zabiegu do gabinetów, określenie epilacji było zupełnie obce dla klientów, natomiast metody depilacji skóry były zrozumiałe. Stąd na potrzeby przybliżenia celu oraz działania zabiegu stosowano, dobrze znane każdemu z nas, słowo „depilacja.

 

Kiedy można wykonać laseroterapię?

 

Depilacja przy użyciu lasera może być wykonywana przez cały rok , w zależności od partii ciała - depilacja latem również jest bezpieczna! Jednak, z uwagi na podrażnienie skóry po depilacji, musimy zachować środki ostrożności:

 • Przed i po zabiegu nie możemy wystawiać okolicy zabiegowej na słońce – zabieg na osłoniętych częściach ciała (depilacja pach i depilacja bikini) jest w pełni bezpieczny. Jeśli unikamy słońca i stronimy od opalania, depilacja innych części ciała również jest dozwolona. O tej porze roku nie wykonujemy depilacji wąsika. Wynika to z braku możliwości osłonięcia danego miejsca zabiegowego w 100% od działania promieni słonecznych. 

Najlepszą opcją jest zaplanowanie terapii zabiegowej przed okresem letnim, abyśmy mogli cieszyć się efektem depilacji przez cały sezon.  

 

Czy efekt depilacji utrzymuje się na zawsze? 

 

Celem zabiegu jest całkowita redukcja zbędnego owłosienia. Cebulki włosa, które uległy zniszczeniu w wyniku działania wiązki laserowej usuwane są, z naszego organizmu,  na zawsze. Stosując się do serii zabiegów depilacji dobraną do naszego ciała jesteśmy w stanie usunąć  95% owłosienia. Wynika to z fizjologii Naszego organizmu – fazy wzrostu włosa. Wyróżniamy 3 etapy:

 • Faza  aktywnego wzrostu włosa– budowy łodygi włosa.  Na tym etapie znajduje się około 85-90% włosów
 • Faza zanikania – włos oddziela się od mieszka włosowego i podąża w kierunku powierzchni skóry.  Na tym etapie znajduje się około 1-3% włosów
 • Faza wypadania – cebulka włosa samoistnie wypada lub zostaje wypchnięta przez nową cebulkę włosa. Na tym etapie znajduje się około 8- 13% włosów

Usuwanie owłosienia laserem działa jedynie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, aby depilacja laserowa całkowicie usunęła owłosienie, wszystkie włosy muszą zostać uchwycone w fazie wzrostu.

Skuteczność zabiegu  depilacji laserowej uwarunkowany jest stanem zdrowia klienta. Organizm człowieka jest bardzo dynamiczną jednostką - warunki panujące w Naszym ciele nieustannie się zmieniają. Wytwarzane hormony, mają zdolności do inicjowania powstania nowych mieszków włosowych. Szczególną uwagą należy objąć kobiety z zaburzeniami hormonalnymi, bądź w okresie menopauzy. 

W celu uzyskania trwałej depilacji laserowej, po wykonaniu pełnej sesji depilacji laserowej, zalecane jest wykonanie „zabiegu przypominającego” raz w roku. Pozwoli to wyeliminować nowopowstałe mieszki włosowe oraz utrzymać gładkość skóry.  W rezultacie laserowa depilacja będzie skutkowała stałym usunięciem zbędnego owłosienia.

 

Czy zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny?

 

Usuwanie owłosienia laserem jest nieinwazyjnym i bezpiecznym w użytku, o ile będziemy przestrzegać zaleceń kosmetologa. Przed wykonaniem terapii specjalista przeprowadza konsultację, by odpowiednio wykluczyć przeciwwskazania oraz wykonać próbę laserową. Dzięki specyfikacji lasera (medyczny laser diodowy) - odpowiedniej długości fali oraz czasie emisji wiązki - działamy jedynie na włos, nie podrażniając przy tym skóry. Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa nie wywołuje podrażnień. Po depilacji laserowej skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Podczas wykonywania serii zabiegów laserowych musimy pamiętać o:

 • odpowiednim nawilżeniu miejsca zabiegowego
 • rezygnacji ze stosowania samoopalaczy
 • rezygnacji z ziół i leków światłouczulających
 • rezygnacji z peelingów i zabiegów złuszczających
 • w dniu zabiegu nie stosujemy leków przeciwbólowych.

 

Pamiętaj, że podczas zabiegu laserowej metody depilacji należy chronić wzrok przy pomocy specjalnych okularów.

 

Po ilu zabiegach laserowego usuwania owłosienia uzyskam optymalne efekty?

 

Szacowana ilość zabiegów depilacji laserowej wynosi 8-10, jednak ich ilość jest podyktowana właściwościami organizmu. Mianowicie, liczba ta, dla każdego jest indywidualna i zależy od:

 • okolicy zabiegowej - włosy różnią się strukturą w zależności od miejsca ich występowania. Przeprowadzając zabieg depilacji laserowej okolicy z grubszymi włosami musimy wykonać więcej zabiegów.
 • naturalnej grubości włosa
 • kolorytu włosa - wiązka laserowa wykorzystuje obecność barwnika - melaniny - w strukturze włosa. Włosy ciemniejsze, zawierające więcej barwnika, szybciej poddadzą się usunięciu i potrzebują mniejszej ilości zabiegu usuwania włosów.

 

Czy depilacja laserowa usuwa włosy w każdym kolorze?

 

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej zbędnego owłosienia, dowiedz się jakim sprzętem dysponuje gabinet, w którym chcesz podjąć się usuwania owłosienia laserem. Usunięcie włosów w kolorze jasnym lub rudym jest możliwe tylko niektórymi urządzeniami. Skuteczna depilacja laserowa, to taka, która usuwa owłosienie niezależnie od naturalnego koloru.

W ASK Beauty wykorzystujemy laser diodowy 3D - jest to laser medyczny dysponujący trzema wiązkami laserowymi: lasera diodowego, lasera neodymowo-yagowego i lasera aleksandrytowego.

 • Depilacja laserem diodowym pozwala na usunięcie typowych włosów europejskich.
 • Depilacja laserowa laserem neodymowo-yagowym umożliwia redukcję włosów ciemnych, głębokoosadzonych.
 • Laserowa depilacja przy pomocy lasera aleksandrytowego usuwa owłosienie jasne z jasnej skóry.

 

Z jakich okolic można usuwać owłosienie metodą laserową?

 

Zabieg depilacji przeprowadzamy na każdym miejscu naszego ciała, z wyjątkiem okolic oczu. Jest to spowodowane wykorzystaniem światła laserowego, które może być szkodliwe dla oczu. Stosując okulary ochronne jesteśmy w pełni zabezpieczeni przed jego działaniem. Topowe zabiegi depilacji laserowej:

 • depilacja laserowa bikini, laserowa pach,
 • depilacja laserowa brzucha, klatki piersiowej,
 • depilacja laserowa nóg, rąk,
 • depilacja laserowa karku, zarostu, baków, brody,
 • depilacją laserową ciała.

 

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

 

Zabiegi depilacjI kojarzone są z bólem oraz dyskomfortem. Na przestrzeni lat technologia laserowa bardzo się rozwinęła. Zabiegu depilacji nie można nazwać zupełnie bezbolesną depilacją laserową, odczuwalne jest wyraźne uczucie ciepła, spowodowane emisją energii do wnętrza cebulki włosa. W przypadku kobiet odczucia są również związane z momentem cyklu menstruacyjnego - w zależności od tego zabieg może być mniej lub bardziej odczuwalny.

 

Po jakim czasie widać efekty depilacji?

 

Efekt usuwania owłosienia jest widoczny już po pierwszym zabiegu depilacji. Usunięte włosy potrzebują około 3 tygodni, aby "wypaść" ze skóry. Po pierwszym zabiegu redukujemy owłosienie do około 20%. Kolejne zabiegi depilacji powtarzamy w odstępach 4- 8 tygodniowych. Aby wykonać skuteczną depilację laserową należy powtórzyć procedurę około 8-10 razy.

 

Ile kosztuje depilacja laserowa?

 

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia różni się cenami w zależności od urządzenia oraz salonu. W ASK Beauty Wrocław zabieg depilacji laserowej kosztuje 150-750 zł, w zależności od okolicy. Kupując pakiet zabiegów depilacji otrzymasz promocyjną ofertę. Sprawdź ofertę w zakładce depilacja laserowa cennik.

 

Jakie są przeciwwskazania do redukcji owłosienia laserem?

 

Skuteczność zabiegów laserowych zdefiniowana jest bezpieczeństwem wykonywania zabiegu depilacji. W tym celu musimy odpowiednio wykluczyć przeciwwskazania:

 • Tydzień przed wykonaniem zabiegów depilacji należy zrezygnować ze złuszczania naskórka.
 • 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji należy stronić od opalania.
 • 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji zaprzestajemy depilowania ciała woskiem.
 • W miejscu zabiegu depilacji laserowej nie mogą znajdować się rany, znamiona.
 • Obszar skóry poddany zabiegowi depilacji nie może zawierać odrośniętych włosów.
 • W miejscu, gdzie występuje tatuaż, depilacja laserowa nie może zostać wykonana.
 • W dniu zabiegu depilacji przyjmowanie leków przeciwbólowych lub antykoagulantów jest zabronione.
 • W miejscu wykonywania zabiegu depilacji laserowej nie może występować stan ropny.
 • Przed zabiegiem skóra nie może być smarowana balsamami, samoopalaczami ani dezodorantami.
 • Nie przeprowadzamy depilacji laserowej kobietom w ciąży.

 

Jaki jest czas zabiegu?

W zależności od okolicy, zabieg komfortowej depilacji laserowej trwa: od 15 min.

 

Zabiegi laserowe Wrocław

 

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane laserem 3D przeprowadzane są w następujących lokalizacjach ASK Beauty:

 • ASK Beauty ul. Przyjaźni 66/8
 • ASK Beauty Długołęka ul. Wrocławska 40

 

Dobierz odpowiednie zabiegi laserowe i umów się poprzez serwis Booksy:

 

Jeśli marzy Ci się idealnie gładka skóra, zapraszamy do ASK Beauty - najlepsza depilacja laserowa Wrocław, gdzie w komfortowej atmosferze, zabiegi depilacji wykonuje profesjonalny zespół.

https://booksy.com/pl-pl/140020_ask-beauty-clinic-spa_salon-kosmetyczny_15135_kielczow

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni