DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Zasady pielęgnacji domowej
09 grudnia 2022

Dlaczego warto stosować krem z filtrem?

 

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci filtrów zapobiega powstawaniu zmarszczek, przebarwień oraz popękaniu naczyń krwionośnych.

Dodatkowo codzienna ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, sprawi że skóra będzie lepiej odżywiona i uelastyczniona, a jej koloryt zostanie wyrównany.

Filtry dzielimy na fizyczne (mineralne) oraz chemiczne. Występują również filtry mieszane.

Filtry mineralne odbijają oraz rozpraszają promienie UV. Kremy te rzadko uczulają, nie podrażniają i są tolerowane przez większość skór. Ich formuła jest jednak bardziej tłusta i mogą bielić skórę.

Filtry chemiczne to zdecydowanie lżejsze formuły, mniej tłuste, które idealnie sprawdzą się dla cer trądzikowych oraz pod makijaż. Połączenie obu rodzajów filtrów (chemicznego i fizycznego) to filtry mieszane, które znane są z lepszej trwałości i lżejszej konsystencji.

 

Rodzaje promieniowania i jego szkodliwe działanie.

Promieniowanie dzielimy na trzy rodzaje:

1. Promieniowanie UVC - nie dociera do powierzchni Ziemi, ponieważ praktycznie całkowicie pochłaniane jest przez warstwę ozonową.

2. Promieniowanie UVB - stanowi około 5% promieniowania docierającego do powierzchni Ziemi, jednak ma bardzo silny wpływ na naszą skórę i zdrowie. To właśnie UVB jest odpowiedzialne za powstawanie rumienia, zaczerniania.

3. Promieniowanie UVA - stanowi 95-97% promieniowania ultrafioletowego. Przenika do skóry właściwej. Jest najbardziej szkodliwe i odpowiada za przedwczesne starzenie się skóry, powstawanie przebarwień oraz uszkadzanie włókien kolagenowych oraz elastynowych. Skóra staje się mniej elastyczna. Promieniowanie UV dociera do naszej skóry przez cały rok, niezależnie od pogodny.

 

Kiedy stosować krem z filtrem?

Krem z filtrem należy stosować codziennie, przez cały rok, niezależnie od pogody.

Jest ostatnim krokiem w pielęgnacji porannej.

Krem z filtrem stosujemy na oczyszczoną skórę, po tonizacji i nałożeniu serum.

 

Jaką ilość kremu z filtrem stosować?

Dla odpowiedniej ochrony, należy nakładać na twarz i szyję w ilości 1,25 do 2 mililitrów, co odpowiada ilości dwóch pokrytych kremem palców. Zbyt mała ilość kremu z filtrem, obniży ochronę przeciwsłoneczną.

 

Czy krem z filtrem należy reaplikować?

Dla odpowiedniej ochrony, krem z filtrem w okresie letnim kiedy wydzielana jest nadmierna ilość potu, należy reaplikować co 2-3 godziny. W pozostałe pory roku możemy wydłużyć ten czas do około 4-6 godzin, jednak ochrona będzie niższa niż w przypadku pierwszych godzin.

 

Jakie produkty z filtrem wybierać?

Im wyższy faktor SPF, tym wyższa będzie ochrona filtru UVA. Wybierając krem z filtrem warto zwrócić uwagę czy ochroni on skórę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

 

Pamiętaj, że krem filtrem, skóry znajduje się w Twoim podkładzie, pudrze lub kremie BB, nie będzie dobrym wyborem. Kosmetyków kolorowych nakładamy mniej niż zalecana ilość kremu z filtrem.

 

Pierwsze efekty stosowania kremu z filtrem powinny być widoczne po około 30 dniach. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że cera zaczynie wyglądać promienniej i piękniej.

 

Jeśli nie wiesz, jaki krem z filtrem będzie dla Ciebie odpowiedni, umów się na konsultacje kosmetologiczną - nasz kosmetolog we wszystkim Ci pomoże!

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni