DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

PRZYJAŹNI - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
25 kwietnia 2021

Good bye me cellulite!

Cellulit to guzkowo-obrzękowo-włókniste zwyrodnienie tkanki tłuszczowej. Aktualnie to najczęstsza zmiana strukturalna skóry w kontekście estetycznym dotyczącym głównie ud i pośladków. Zwyrodnienia są związane z zaburzeniami mikrokrążenia zarówno krwi jak i limfy przy jednoczesnym zaburzeniu funkcji metabolicznych tkanki tłuszczowej.

Cellulit jest pojęciem ogólnym ale prawidłowe rozpoznanie pozwala zdefiniować 7 rodzajów cellulitu.

  • Postać twarda – skóra jest stosunkowo elastyczna i odpowiednio napięta, pomarańczowa skórka mocno przylega do mięśni i nie przemieszcza się. Podczas mocnego dotyku odczuwane są nierówności/grudki. Najczęściej występuje u osób aktywnych fizycznie i szczupłych.
  • Postać wiotka – cellulit ma charakter luźno ułożonej i nierówno pofałdowanej tkanki (nie przylegającej do mięśni). Zdarza się, że zajmuje duże powierzchnie nawet małych partii typu ramiona. Najczęściej występuje u osób mało aktywnych fizycznie i słabymi mięśniami. Zdarza się, że cellulit w postaci wiotkiej dotyka osób, głównie kobiet, które szybko straciły na wadze.
  • Postać obrzękowa – najcięższa postać, najczęściej dotyczy kobiet z zaburzeniami krążenia obwodowego ze skłonnością do obrzęków. Często można go rozpoznać po wypowiedziach klientek: mam ciężkie nogi, nogi mi puchną, bolą mnie uda jak wciskam palec. Test uciskowy obrazuje nam po wciśnięciu palca blade wgłębienie stopniowo wyrównujące się.
  • Postać mieszana – łączy w sobie postać zarówno twardą jak i wiotką, zdarza się, że możemy zauważyć obrzęki. To najczęściej spotykana postać cellulitu.
  • Postać rzekoma – jest związana z wiotkością skóry, dochodzi do opadania skóry i tkanki podskórnej w obrębie ud, pośladków, brzucha i ramion. Dotyka najczęściej kobiety w podeszłym wieku.
  • Cellulit wodny – spotykany najczęściej u młodych kobiet, ściśle związany z odkładaniem rezerw tłuszczowych oraz retencją wody. Często jest nasilony podczas cyklu miesiączkowego.
  • Cellulit tłuszczowy – występuje głównie u kobiet dojrzałych, niestety jest to postać niekontrolowana w kwestii odkładania tkanki tłuszczowej.

 

Jakie czynniki sprzyjają cellulitowi?

Niezależne czynniki predysponujące w genezie powstawania cellulitu to typ sylwetki, cecha płciowa u kobiet, budowa ciała i wpływ hormonów. Typ sylwetki przeważnie odnosi się do osób, które mają predyspozycję w okolicy bioder i ud. Przeważnie typ sylwetki odpowiada umiejscowieniu cellulitu, przykładowo sylwetka androidalna (jabłko) będzie odpowiadać predyspozycji do cellulitu na brzuchu, a gynoidalna (gruszka) do ud i pośladków. Cellulit jako cecha płciowa odnosi się do kobiet, gdyż mężczyźni mają inne ułożenie zrazików tłuszczowych, stąd teoretycznie nie mają cellulitu. Kobiety mają inaczej ułożone przegrody łącznotkankowe, zatem dochodzi do przesuwania się tkanki tłuszczowej tworząc grudki i uwypuklenia na powierzchni skóry. Hormony mocno pobudzają efekt rozrastania komórek tłuszczowych, zwłaszcza w fazie dojrzewania kobiet. Pojawienie się większej ilości estrogenu wpływa na objętość adipocytów zwłaszcza pod pośladkami, ponadto wraz z prolaktyną i progesteronem rozluźnia włókna kolagenowe i wzmaga obrzęki, co można zauważyć przykładowo podczas cyklu miesiączkowego.

W rozwoju cellulitu możemy wyróżnić także czynniki zależne - związane ze stylem życia. Złe nawyki żywieniowe są kluczowym elementem, ponieważ mała ilość wypijanej wody, niezbilansowana dieta z nadmiernym spożyciem tłuszczów i węglowodanów, spożywanie wysoko przetworzonej żywności oraz wzmożona podaż soli prowadzą do rozwoju adipocytów, a następnie ich powiększenia się. Siedzący tryb życia powoduje zmniejszenie masy mięśniowej w stosunku do tkanki tłuszczowej, dochodzi do zwiotczenia ścięgien i powstawania obrzęków w wyniku zastojów limfatycznych co z powodu ucisków doprowadza do powstawania grudek. Noszenie obcisłych ubrań i butów na obcasach sprzyja dysfunkcji prawidłowego krążenia, co jest jednym z pierwszych elementów w stronę odkładania się tkanki tłuszczowej. Picie alkoholu i palenie papierosów przyczynia się do tworzenia tłuszczu w organizmie. Nawyki rozgrzewania organizmu sprzyjają rozbudowie tkanki tłuszczowej poprzez zmniejszenie metabolizmu i krążenia krwi, takie jak długie gorące kąpiele oraz częste i długotrwałe opalanie się. Dodatkowo na powstawanie cellulitu i na rozbudowę tkanki tłuszczowej wpływ mają takie czynniki jak mała ilość snu, częste zakładanie nogi na nogę i długotrwały stres.

Profilaktyka antycellulitowa.

Profilaktyką antycellulitową jest spożywanie dużej ilości wody w postaci 2,5/3 litrów w ciągu doby oraz zbilansowana i różnorodna dieta bogata w odżywcze tłuszcze jak również dobrej jakości białko. Bardzo ważnym elementem jest ruch w ciągu dnia, nie musi być to wysiłek sportowy na poziomie maratonu a chociażby przejście się – od czegoś trzeba zacząć – Światowa Organizacja Zdrowia udowodniła, że zdrowy tryb życia, optymalny dla każdego to 10 000 kroków dziennie. W przypadku długoterminowych zaniedbań niestety może dojść do trwałego efektu cellulitu. 

Odpowiednia pielęgnacja domowa oraz gabinetowa w postaci zabiegów pozwoli zniwelować już powstały cellulit oraz zapobiec jego dalszemu rozwojowi. Kosmetyki powinny mieć takie składniki aktywne jak kofeina, l-karnityna, rutyna oraz wyciągi z roślin (wodorosty, algi, żeń-szeń) i poszczególne olejki eteryczne (cytrynowy, grejpfrutowy, rozmarynowy).

Zalecamy poszczególne produkty marki AROSHA, które świetnie poradzą sobie z walką z cellulitem a ich skład to skoncentrowane bomby witaminowe!

AROSHA BODY RESCUE CELLULITE (200ml / 210zł) to krem antycellulitowo-drenujący, pozwoli w domku zmniejszyć obrzęki i przepchnąć złogi martwych komórek i limfy. AROSHA BODY RESCUE FIRMING (200ml / 182zł) to krem liftingująco-ujędrniający, który świetnie poradzi sobie z wiotką skórą a dodatkową delikatnie ją napnie. AROSHA BODY LIFT DRY-TOUCH OIL (100ml / 180zł) to suchy olejek o działaniu nawilżająco-ujędrniającym oraz AROSHA CELL REPAIR DRY-TOUCH OIL (100ml / 180zł) to również suchy olejek o działaniu liftingująco-antycellulitowym, oba produkty świetnie sprawdzą się u osób, które lubią lekkie a zarazem szybko wchłaniające się formuły przy jednoczesnym pojędrnieniu skóry. Rekomendujemy zakup szczotki AROSHA ( 1szt / 80zł), gdyż szczotkowanie ciała daje spektakularne i szybkie efekty! Skóra jest odświeżona, dotleniona i gładka!

Najlepsze efekty dają terapie łączone (kosmetyk+zabieg =PIĘKNE CIAŁO)

Polecane zabiegi to TERMI LIFT oraz VELA SHAPE by AskBeauty.

Termi Lift to zabieg ujędrniający i modelujący poprzez wykorzystanie fal radiowych. Wyjątkowa częstotliwość 448 kHz biostymuluje odnowę komórkową, ale głównie pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w niwelowaniu cellulitu, wyraźnym wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki ze szczególnym uwzględnieniem ramion, brzucha, bioder, pośladków i ud, redukcji drugiego podbródka, niwelowaniu zmarszczek i ujędrnianiu skóry twarzy, szyi, dekoltu i ciała. Przyczynia się do neokolagenezy, aktywuje fibroblasty i wpływa bezpośrednio na włókna kolagenowe. Ten unikalny zakres fal można wykorzystać także w pracy ze świeżymi bliznami, w celu przyspieszenia gojenia np. po operacjach plastycznych w obrębie powiek, twarzy czy ciała, w przypadku występowania trądziku i innych stanów zapalnych na skórze oraz występowania w obszarze zabiegowym bólu.

Vela Shape to innowacyjny zabieg wyszczuplający, modelujący sylwetkę oraz likwidujący cellulit. Urządzenie dostępne w ASK Beauty posiada najwyższą dostępną na rynku częstotliwość fali radiowej (RF), w unikalnej technologii UniPolar (40,68 MHZ) oraz innowacyjną technologię ultradźwiękową o działaniu poprzecznym (tzw. zimnym). Ultradźwięki skutecznie rozbijają komórki tłuszczowe, a zastosowanie rozgrzewającej fali radiowej wpływa na wzrost jędrności skóry i jej wygładzenie. Terapia polecana jest szczególnie do walki z tzw. trudnymi okolicami ciała, które nie poddają się diecie czy ćwiczeniom. VelaShape przynosi spektakularne efekty w modelowaniu skóry brzucha np. po porodzie. Zabieg jest dedykowany również w przypadku wiotkości wewnętrznej strony ud i ramion, ujędrnia pośladki, likwiduje bryczesy i cellulit. Zabiegi są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn , są komfortowe, bezinwazyjne, przynoszą szybkie i długotrwałe efekty. Seria zabiegów to świetna metoda na wymodelowanie ramion, pośladków, wysmuklenie talii, ud czy ujędrnienie wiotkiej skóry brzucha, przykładowo po szybkiej utracie tkanki tłuszczowej.

Zarówno Vela Shape jak Termi Lift świetnie sprawdzą się jako terapia łączona z karboksyterapią!

Umów się na bezpłatną konsultację w AskBeauty, a nasz kosmetolog przygotuje dla Ciebie idealną terapię oraz dobierze odpowiednie kosmetyki! ​​​​​​​

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Endermologia Alliance

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

576 00 41 19

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

538 99 00 22

salon@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni