Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

ASK Beauty Wrocław

salon@askbeauty.pl

538 99 00 22

ASK Beauty Wrocław

clinic@askbeauty.pl

576 00 19 19

Depilacja laserowa

Fala uderzeniowa

Kriolipoliza

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Endermologia Alliance

Endermologia Integral

Ejal 40

Oczyszczanie wodorowe

Peeling węglowy

Profhilo

Geneo+

Endermolift

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Witamina C dotychczas jest jednym z najlepiej przebadanych surowców stosowanych w kosmetyce. Potwierdzone działanie witaminy C spowodowało, że stała się nie tylko najpopularniejszym ale i najczęściej wybieranym składnikiem w kosmetykach przez kobiety!

Dlaczego kochamy witaminę C?

Ponieważ jako produkt uniwersalny powinna być stosowana w profilaktyce na każdym etapie wiekowym – jeden produkt dla mamy i córki! Brzmi wspaniale!

Witamina C działa dwupoziomowo, w pierwszym etapie pomaga w leczeniu wyprysków oraz usuwaniu przebarwień potrądzikowych, natomiast w etapie drugim redukuje zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia.

Rozświetlona cera i wyrównany koloryt to naprawdę efekt natychmiastowy, dlatego świetnie sprawdzi się u osób wymagających z szarą cerą lub cerą palacza. Witamina C jest silnym antyoksydantem – zwalcza wolne rodniki, zatem nawet wypryski pod maseczką na żuchwie nie mają z nią szans!

Warto zaznaczyć, że synteza kolagenu i elastyny spada wraz z wiekiem a witamina C widocznie poprawia elastyczność skóry.

 

Która forma witaminy C jest dla mnie?

Kwas L-askorbinowy to najbardziej znana postać witaminy C. Ta forma wykazuje wysoką skuteczność działania ale może wywołać podrażnienie przy wysokim stężeniu w przypadku skór wrażliwych. Wybranie kosmetyku z taką formą witaminy C jest trudne, ponieważ kwas L-askorbinowy jest niestabilny i wrażliwy na czynniki zewnętrzne, więc zdarza się, że nim zużyjemy krem, składnik aktywny się po prostu utleni. Zakup kosmetyku z kwasem L-askorbinowym polecamy klientkom z przyzwyczajoną cerą do witaminy C, efekty są zdumiewające, ale nie możemy zapominać o wysokim stężeniu witaminy C! W naszej ofercie polecamy PURE C15 marki MEDIK8 (2x15ml / 218zł). Jest to serum antyoksydacyjne z czystą witaminą C. Producent świetnie rozwiązał problem z utrzymaniem stabilności kosmetyku w postaci dwóch produktów w jednym zestawie. Serum pozwoli uzyskać w krótkim czasie równomierny koloryt, widocznie spłyci zmarszczki, wygładzi i rozjaśni skórę a co najważniejsze, dogłębnie ją nawilży.

Olejowa forma witaminy C jest odpowiednia dla osób z cerą delikatną i wrażliwą. Wybierając taką formę nie ma możliwości doprowadzenia do podrażnień skóry oraz wywołania łuszczenia.

Z oferty MEDIK8 możemy polecić serum C-TETRA (30ml / 181zł) lub krem C-TETRA CREAM ( 30ml / 218zł). Oba kosmetyki wykazują działanie głęboko nawilżające zwłaszcza stosowane razem. Skóra po stosowaniu kosmetyków wygląda zdrowo, a lekkie formuły wchłaniają się momentalnie zapewniając sprężystą i promienną cerę. Idealnym rozwiązaniem na słoneczne dni jest DAILY RADIANCE VITAMIN C ( 50ml / 260zł) z dodatkową ochroną SPF 30, krem nie tylko pozwoli zadbać o cerę, ale również ochroni skórę przez promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami środowiskowymi.

Etylowany kwas askorbinowy to forma witaminy C również nie wywołująca podrażnień choć o mocniejszym działaniu. Taka forma witaminy C w kosmetyku powoduje najmocniejsze rozjaśnienie skóry. Rekomendujemy serum SUPER C30 ( 30ml / 228zł ) lub SUPER C30 INTENSE ( 30ml / 305zł ). Oba serum mocno rozświetlają i wygładzają skórę. Serum idealnie sprawdzą się dla osób walczących z przebarwieniami oraz chcących opóźnić procesy starzenia skóry.

Duet doskonały to lekkie serum z witaminą C + krem z witaminą C + ochrona przeciwsłoneczna :)

W takim połączeniu tworzymy tarczę w postaci ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i rozwojem wolnych rodników oraz szkodliwych czynników środowiskowych zapewniając optymalne odżywienie i nawilżenie skóry!

Witamina C jest naszym ulubionym składnikiem w kosmetykach. Zalecamy jej regularne stosowanie, nawet w przypadku cery naczyniowej czy z trądzikiem różowatym, w zwalczaniu cieni pod oczami oraz w leczeniu stanów zapalnych!

Zachęcamy na skorzystanie z darmowej konsultacji w ASK BEAUTY, nasz kosmetolog dobierze odpowiednie kosmetyki oraz wykona analizę twarzy.

Idealna pielęgnacja na WIOSNĘ? Witamina C!

12 kwietnia 2021
Ciąża i karmienie piersią przeciwwskazaniem do zabiegów?
ASK Beauty Wrocław