Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

ASK Beauty Wrocław

salon@askbeauty.pl

538 99 00 22

ASK Beauty Wrocław

clinic@askbeauty.pl

576 00 19 19

Depilacja laserowa

Fala uderzeniowa

Kriolipoliza

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Endermologia Alliance

Endermologia Integral

Ejal 40

Oczyszczanie wodorowe

Peeling węglowy

Profhilo

Geneo+

Endermolift

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

 

Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla (CO2) w przypadku defektów i chorób skóry.

Dwutlenek węgla poprawia miejscowe krążenie i odpowiada za wzrost stężenia tlenu z hemoglobiny do tkanek. W wyniku zabiegu karboksyterapii poprawie ulegają mikrokrążenie, dotlenienie, obieg limfy oraz metabolizm tkanki podskórnej, przez co możliwe jest wydalanie kwasów tłuszczowych. Pod wpływem karboksyterapii dochodzi do degradacji starego kolagenu, co w konsekwencji prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych.


Karboksyterapia oddziałuje na podskórną tkankę tłuszczową, ponieważ wzmaga procesy utleniania lipidów z komórek tłuszczowych. Ciśnienie podania dwutlenku węgla narusza błony komórkowe komórek tłuszczowych w wyniku silnego ucisku gazu – komórki pękają. Przepływający gaz przez tkankę podskórną powoduje uszkodzenia, a ściślej uszkodzeniu ulegają zwłókniałe przerosty łącznotkankowe co przyczynia się do zmniejszenia pomarańczowej skórki w kwestii celullitu.

Na skutek silnego przepływu przez tkankę łączną dochodzi do jej przebudowy, miejscowy stan zapalny początkuje proces gojenia w wyniku powstałego urazu. Do stymulacji włókien kolagenowych dochodzi również w wyniku poprawy krążenia i miejscowego dotlenienia, co więcej dochodzi do wzrostu średnicy włókien kolagenowych a ich nowy układ jest bardziej równomierny.

Karboksyterapia to świetne rozwiązanie na przerzedzające się włosy i nieodżywioną skórę głowy. Wzrost, pobudzenie i rozwój mieszków włosowych wynika z pobudzenia neoangiogenezy, zatem podawanie dwutlenku węgla w skórę głowy pozwoli lepiej ją odżywić. Wprowadzanie śródskórne stosuję się również w przypadku łysienia androgenowego i nadmiernego wypadania włosów – stymulacja włosów następuje w wyniku powstawania nowych komórek i naczyń.

Zabieg wpływa na wzrost krążenia skórnego oraz powstanie nowych naczyń odpowiadających za odżywienie i dotlenienie skóry, co odpowiada za ogólną poprawę funkcjonowania skóry a w tym produkcji nowego kolagenu.

Wielostronność zabiegu pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, poprawienie elastyczności skóry, redukcję rozstępów a w fazie zapalnej nawet ich zniwelowanie, redukcji blizn i przerostów.

Zabieg ten jest często wybierany w przypadku osób z problemami w przypadku obrzęków i cieni pod oczami. Tutaj dochodzi do wzmożenia przepuszczalności krwi i limfy co sprzyja zmniejszeniu zalegającej odtlenowanej krwi i naczyń odpowiedzialnych za gromadzenie płynu.

Wskazania do karboksyterapii pod kątem estetycznym to rewitalizacja (odżywienie i dotlenienie skóry), profilaktyka przeciwstarzeniowa, objawy starzenia się skóry twarzy i ciała (zmarszczki, utrata elastyczności), cellulit i miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej (w tym drugi podbródek), rozstępy i blizny zanikowe, cienie naczyniowe pod oczami, worki tłuszczowe pod oczami, obrzęki pod oczami, łysienie i zapobieganie wypadaniu włosów, rumień, teleangiektazje i wenulektazje.

Karboksyterapia to jeden z nielicznych zabiegów, który można stosować po zabiegach chirurgicznych takich jak liposukcja. Karboksyterapia wykorzystywana jest w medycynie we wskazaniach naczyniowych takich jak niedokrwienie kończyn dolnych oraz owrzodzenie tętnicze i żylne, w przypadku obwodowych powikłań cukrzycowych, w źle gojących się ranach chirurgicznych i obrzękach limfatycznych.

Odczucia podczas zabiegu to silne rozpieranie oraz ucisk. Nie jest to jakieś bardzo bolesne, ale zdecydowanie niekomfortowe tylko w momencie podawania. Z tego względu, że CO2 jest gazem fizjologicznym w ustroju, podanie go nie wiąże się z żadnymi reakcjami ubocznymi.

Zapraszamy do skorzystania z promocji na zabieg KARBOKSYTERAPII 2 okolice w cenie 1!

Dodatkowo zapraszamy na umówienie się na bezpłatną konsultację a kosmetolog ASK Beauty dobierze terapię idealną do Twoich potrzeb!

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz tutaj.

 

Karboksyterapia – zabieg na każdy problem o każdej porze!

17 września 2021
Karboksyterapia - Skuteczna terapia dwutlenkiem węgla !
ASK Beauty Wrocław