DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Karboksyterapia - Skuteczna terapia dwutlenkiem węgla !
17 września 2021

Karboksyterapia – zabieg na każdy problem o każdej porze!

 

Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla (CO2) w przypadku defektów i chorób skóry.

Dwutlenek węgla poprawia miejscowe krążenie i odpowiada za wzrost stężenia tlenu z hemoglobiny do tkanek. W wyniku zabiegu karboksyterapii poprawie ulegają mikrokrążenie, dotlenienie, obieg limfy oraz metabolizm tkanki podskórnej, przez co możliwe jest wydalanie kwasów tłuszczowych. Pod wpływem karboksyterapii dochodzi do degradacji starego kolagenu, co w konsekwencji prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych.


Karboksyterapia oddziałuje na podskórną tkankę tłuszczową, ponieważ wzmaga procesy utleniania lipidów z komórek tłuszczowych. Ciśnienie podania dwutlenku węgla narusza błony komórkowe komórek tłuszczowych w wyniku silnego ucisku gazu – komórki pękają. Przepływający gaz przez tkankę podskórną powoduje uszkodzenia, a ściślej uszkodzeniu ulegają zwłókniałe przerosty łącznotkankowe co przyczynia się do zmniejszenia pomarańczowej skórki w kwestii celullitu.

Na skutek silnego przepływu przez tkankę łączną dochodzi do jej przebudowy, miejscowy stan zapalny początkuje proces gojenia w wyniku powstałego urazu. Do stymulacji włókien kolagenowych dochodzi również w wyniku poprawy krążenia i miejscowego dotlenienia, co więcej dochodzi do wzrostu średnicy włókien kolagenowych a ich nowy układ jest bardziej równomierny.

Karboksyterapia to świetne rozwiązanie na przerzedzające się włosy i nieodżywioną skórę głowy. Wzrost, pobudzenie i rozwój mieszków włosowych wynika z pobudzenia neoangiogenezy, zatem podawanie dwutlenku węgla w skórę głowy pozwoli lepiej ją odżywić. Wprowadzanie śródskórne stosuję się również w przypadku łysienia androgenowego i nadmiernego wypadania włosów – stymulacja włosów następuje w wyniku powstawania nowych komórek i naczyń.

Zabieg wpływa na wzrost krążenia skórnego oraz powstanie nowych naczyń odpowiadających za odżywienie i dotlenienie skóry, co odpowiada za ogólną poprawę funkcjonowania skóry a w tym produkcji nowego kolagenu.

Wielostronność zabiegu pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, poprawienie elastyczności skóry, redukcję rozstępów a w fazie zapalnej nawet ich zniwelowanie, redukcji blizn i przerostów.

Zabieg ten jest często wybierany w przypadku osób z problemami w przypadku obrzęków i cieni pod oczami. Tutaj dochodzi do wzmożenia przepuszczalności krwi i limfy co sprzyja zmniejszeniu zalegającej odtlenowanej krwi i naczyń odpowiedzialnych za gromadzenie płynu.

Wskazania do karboksyterapii pod kątem estetycznym to rewitalizacja (odżywienie i dotlenienie skóry), profilaktyka przeciwstarzeniowa, objawy starzenia się skóry twarzy i ciała (zmarszczki, utrata elastyczności), cellulit i miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej (w tym drugi podbródek), rozstępy i blizny zanikowe, cienie naczyniowe pod oczami, worki tłuszczowe pod oczami, obrzęki pod oczami, łysienie i zapobieganie wypadaniu włosów, rumień, teleangiektazje i wenulektazje.

Karboksyterapia to jeden z nielicznych zabiegów, który można stosować po zabiegach chirurgicznych takich jak liposukcja. Karboksyterapia wykorzystywana jest w medycynie we wskazaniach naczyniowych takich jak niedokrwienie kończyn dolnych oraz owrzodzenie tętnicze i żylne, w przypadku obwodowych powikłań cukrzycowych, w źle gojących się ranach chirurgicznych i obrzękach limfatycznych.

Odczucia podczas zabiegu to silne rozpieranie oraz ucisk. Nie jest to jakieś bardzo bolesne, ale zdecydowanie niekomfortowe tylko w momencie podawania. Z tego względu, że CO2 jest gazem fizjologicznym w ustroju, podanie go nie wiąże się z żadnymi reakcjami ubocznymi.

Zapraszamy do skorzystania z promocji na zabieg KARBOKSYTERAPII 2 okolice w cenie 1!

Dodatkowo zapraszamy na umówienie się na bezpłatną konsultację a kosmetolog ASK Beauty dobierze terapię idealną do Twoich potrzeb!

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz tutaj.

 

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni