DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Bariera hydrolipidowa
20 marca 2021

Każdy z nas kocha słoneczną pogodę, w końcu jak tu jej nie kochać? 

Czy nasza skóra też ją kocha? Jak to jest z tym słońcem?

Odnosząc się do historii, a ściślej do pięknych szlachcianek, które cechowała skóra delikatna i blada - czy one już wtedy znały sekret starzenia zewnątrzpochodnego? A może miały super filtry zapewniające fotoprotekcje? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – SKÓRA naszej twarzy i ciała nie przepada za upragnionym przez nas słońcem!

Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Tym bardziej, że z każdej strony krąży przeświadczenie - 15 minut dziennego naświetlania daje same korzyści, hm, jak najbardziej, ale tylko w momencie kiedy w pobliżu  znajduje się filtr przeciwsłoneczny!

Naturalne światło słoneczne to najogólniej pisząc promieniowanie elektromagnetyczne, do którego zalicza się zarówno promieniowanie UV, promieniowanie widzialne i podczerwone IR, zatem skórę twarzy powinniśmy chronić cały rok. Wszystkie wymienione promieniowania, a w szczególności ultrafioletowe przyczyniają się do różnego rodzaju zmian nie tylko w wyglądzie ale i budowie skóry.

Słoneczne promieniowanie cieplne wpływa na skórę wymuszając zmiany na poziomie fizjologicznym, mianowicie termostarzenie (przedwczesne starzenie się skóry).  Występujące na co dzień w atmosferze IR-A działa jako bodziec pobudzający mechanizmy inhibitorów metaloproteinaz oraz rzutuje na syntezę elastyny i fibroblastów.  W skrócie promieniowanie słoneczne  przyczynia się do poszerzenia naczyń co wywołuje rumień, a tym samym kształtuje predyspozycję do uaktywniania się teleangiektazji potocznie nazywanych rozszerzonymi naczynkami . Wspomniane włókna elastylowe tracą swoją elastyczność więc mamy odpowiedź skąd te zmarszczki, nie wspominając o przebarwieniach i predyspozycji do rozwoju nowotworu podstawno i kolczystokomórkowego.

Niestety nowotwory skóry stają się już codziennością. Modne solaria mocno przyczyniły się do tego. W badaniach naukowych można znaleźć informację, że są to nowotwory złośliwe stanowiące 1/3 wszystkich nowotworów o złośliwym przebiegu. Ich leczenie jest wyjątkowo trudne i czasochłonne, a co najważniejsze nie zawsze skuteczne ze względu na nietypowe umiejscowienie nowotworu.

Organizm człowieka jest niezwykle mądrym mechanizmem, gdyż poprzez produkcję pożądanej opalenizny pełni funkcję promieniochronną – pochłania wiązki światła słonecznego poprzez melaninę, a ta rozpoczyna produkcję pigmentu.  

Skoro opalenizna jest funkcją ochronną to już mamy kolejny rzetelny dowód na niekorzyść ukochanego wakacyjnego opalania, ale nie możemy zapominać o plusach, które także istnieją.

Pod wpływem promieniowania UV w naszej skórze zachodzi cudowny mechanizm uaktywniający witaminę D3. Witamina D3 odgrywa priorytetową role w naszym organizmie, mianowicie to właśnie dzięki niej zachodzi reakcja na poziomie fizjologicznym umożliwiającym wchłonięcie wapna i fosforanu, a z kolei te minerały to nieodłączny składnik zdrowych kości, zębów i mięśni. 

Innym ważnym elementem jest zmniejszona podatność na zakażenia i lepiej ukrwiona skóra poprzez pobudzenie mikrokrążenia. Ciepło wytwarzane poprzez światło naturalne przyczynia się do szybszego gojenia ran i owrzodzeń.  Najważniejszym elementem wydaje się jednak kwestia samopoczucia, ponieważ już dawno udowodnione zostało, że słońce korzystnie przyczynia się do wydzielania przez organizm endorfin, a zatem poprawia nastrój. Nic dziwnego, w końcu kto nie kocha słonecznego dnia?

Powróciwszy do głównego wątku, warto przybliżyć typowy obraz kliniczny pod kątem fotostarzenia, wobec tego jeżeli któryś z wymienionych elementów poniżej  pasuje do Ciebie zespół ASK Beauty zaprasza do umówienia się na bezpłatną konsultację

 • przesuszony naskórek, skóra jak najbardziej ma tendencję do łuszczenia się,
 • w  wyniku nadmiernego rogowacenia skóry dochodzi do szorstkości wyczuwanej palpacyjnie,
 • zmarszczki i bruzdy stają się bardziej uwydatnione,
 • dochodzi do znacznej utraty elastyczności a skóra staje się wiotka,
 • zauważalne stają się zmiany barwnikowe: plamy soczewicowate, piegi, odbarwienia/przebarwienia,
 • uwydatnione teleangiektazje, wybroczyny, pęknięte naczynka,
 • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych z wydzieliną,
 • prosaki i zaskórniki słoneczne w większej ilości niż dotychczas,
 • tendencja do podrażnień skóry,
 • zapalenia skóry po ekspozycji słonecznej.

 

A co w sytuacji kiedy powyżej wymienione parametry pasują właśnie do mnie? Czy to już koniec świata?

OCZYWIŚCIE ŻE NIE! Odpowiedź to FOTOPROTEKCJA, która niewątpliwie powinna być fundamentem każdej codziennej pielęgnacji! Rekomendujemy najlepszą i najskuteczniejszą ochronę Cell Fusion C (50+15ml / 160zł; SPF50+/PA++++). Proponowana przez nas fotoprotekcja to nie tylko filtr, ale przede wszystkim lekka formuła kremu, która może być stosowana jako baza pod makijaż oraz krem nawilżający co więcej zmniejsza zaczerwienienie skóry i łagodzi podrażnienia, nawilża i odbudowuje uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej skóry ( Filtr możesz zakupić w naszym sklepie online: tutaj )

W odniesieniu do literatury możemy znaleźć profilaktykę z zakresu fotoprotekcji i POWINNA TRWAĆ CAŁE ŻYCIE począwszy od pierwszych dni życia

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa zabiegi pomocne nie tylko w walce z powstałym fotostarzeniem, ale także zapobiegające procesom jego powstawania

 • Radiofrekwencja Mikroigłowa pobudzi włókna kolagenu i elastyny do ponownego skręcenia się (skóra się napnie a zmarszczki spłycą), przebarwienia rozjaśnią się,
 • Peelingi chemiczne –przebudują skórę ale również powalczą z przebarwieniami
 • Karboksyterapia – pozwoli odżywić naczynia włosowate, zmniejszyć cienie pod oczami oraz poprawić wiotkość skóry
 • HIFU – ujędrni skórę bez skalpela, pozwoli zlikwidować jej wiotkość i wymodelować twarz lub ciało
 • Mezoterapia mikroigłowa – pomoże w walce z przebarwieniami i ujędrni skórę,
 • Endermologia LPG – zadziała modelująco oraz zwiększy gęstość skóry
 • Laserowy peeling węglowy – wyrówna koloryt skóry, wykazuje działanie rozjaśniające i antybakteryjne zatem skóra będzie odżywiona, rozjaśniona, a przede wszystkim zdrowa.

 

Do zobaczenia w ASK Beauty!

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni