Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

ASK Beauty Wrocław

salon@askbeauty.pl

538 99 00 22

ASK Beauty Wrocław

clinic@askbeauty.pl

576 00 19 19

Depilacja laserowa

Fala uderzeniowa

Kriolipoliza

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Endermologia Alliance

Endermologia Integral

Ejal 40

Oczyszczanie wodorowe

Peeling węglowy

Profhilo

Geneo+

Endermolift

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Czy nasza skóra też ją kocha? Jak to jest z tym słońcem?

Odnosząc się do historii, a ściślej do pięknych szlachcianek, które cechowała skóra delikatna i blada - czy one już wtedy znały sekret starzenia zewnątrzpochodnego? A może miały super filtry zapewniające fotoprotekcje? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne – SKÓRA naszej twarzy i ciała nie przepada za upragnionym przez nas słońcem!

Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Tym bardziej, że z każdej strony krąży przeświadczenie - 15 minut dziennego naświetlania daje same korzyści, hm, jak najbardziej, ale tylko w momencie kiedy w pobliżu  znajduje się filtr przeciwsłoneczny!

Naturalne światło słoneczne to najogólniej pisząc promieniowanie elektromagnetyczne, do którego zalicza się zarówno promieniowanie UV, promieniowanie widzialne i podczerwone IR, zatem skórę twarzy powinniśmy chronić cały rok. Wszystkie wymienione promieniowania, a w szczególności ultrafioletowe przyczyniają się do różnego rodzaju zmian nie tylko w wyglądzie ale i budowie skóry.

Słoneczne promieniowanie cieplne wpływa na skórę wymuszając zmiany na poziomie fizjologicznym, mianowicie termostarzenie (przedwczesne starzenie się skóry).  Występujące na co dzień w atmosferze IR-A działa jako bodziec pobudzający mechanizmy inhibitorów metaloproteinaz oraz rzutuje na syntezę elastyny i fibroblastów.  W skrócie promieniowanie słoneczne  przyczynia się do poszerzenia naczyń co wywołuje rumień, a tym samym kształtuje predyspozycję do uaktywniania się teleangiektazji potocznie nazywanych rozszerzonymi naczynkami . Wspomniane włókna elastylowe tracą swoją elastyczność więc mamy odpowiedź skąd te zmarszczki, nie wspominając o przebarwieniach i predyspozycji do rozwoju nowotworu podstawno i kolczystokomórkowego.

Niestety nowotwory skóry stają się już codziennością. Modne solaria mocno przyczyniły się do tego. W badaniach naukowych można znaleźć informację, że są to nowotwory złośliwe stanowiące 1/3 wszystkich nowotworów o złośliwym przebiegu. Ich leczenie jest wyjątkowo trudne i czasochłonne, a co najważniejsze nie zawsze skuteczne ze względu na nietypowe umiejscowienie nowotworu.

Organizm człowieka jest niezwykle mądrym mechanizmem, gdyż poprzez produkcję pożądanej opalenizny pełni funkcję promieniochronną – pochłania wiązki światła słonecznego poprzez melaninę, a ta rozpoczyna produkcję pigmentu.  

Skoro opalenizna jest funkcją ochronną to już mamy kolejny rzetelny dowód na niekorzyść ukochanego wakacyjnego opalania, ale nie możemy zapominać o plusach, które także istnieją.

Pod wpływem promieniowania UV w naszej skórze zachodzi cudowny mechanizm uaktywniający witaminę D3. Witamina D3 odgrywa priorytetową role w naszym organizmie, mianowicie to właśnie dzięki niej zachodzi reakcja na poziomie fizjologicznym umożliwiającym wchłonięcie wapna i fosforanu, a z kolei te minerały to nieodłączny składnik zdrowych kości, zębów i mięśni. 

Innym ważnym elementem jest zmniejszona podatność na zakażenia i lepiej ukrwiona skóra poprzez pobudzenie mikrokrążenia. Ciepło wytwarzane poprzez światło naturalne przyczynia się do szybszego gojenia ran i owrzodzeń.  Najważniejszym elementem wydaje się jednak kwestia samopoczucia, ponieważ już dawno udowodnione zostało, że słońce korzystnie przyczynia się do wydzielania przez organizm endorfin, a zatem poprawia nastrój. Nic dziwnego, w końcu kto nie kocha słonecznego dnia?

Powróciwszy do głównego wątku, warto przybliżyć typowy obraz kliniczny pod kątem fotostarzenia, wobec tego jeżeli któryś z wymienionych elementów poniżej  pasuje do Ciebie zespół ASK Beauty zaprasza do umówienia się na bezpłatną konsultację

 • przesuszony naskórek, skóra jak najbardziej ma tendencję do łuszczenia się,
 • w  wyniku nadmiernego rogowacenia skóry dochodzi do szorstkości wyczuwanej palpacyjnie,
 • zmarszczki i bruzdy stają się bardziej uwydatnione,
 • dochodzi do znacznej utraty elastyczności a skóra staje się wiotka,
 • zauważalne stają się zmiany barwnikowe: plamy soczewicowate, piegi, odbarwienia/przebarwienia,
 • uwydatnione teleangiektazje, wybroczyny, pęknięte naczynka,
 • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych z wydzieliną,
 • prosaki i zaskórniki słoneczne w większej ilości niż dotychczas,
 • tendencja do podrażnień skóry,
 • zapalenia skóry po ekspozycji słonecznej.

 

A co w sytuacji kiedy powyżej wymienione parametry pasują właśnie do mnie? Czy to już koniec świata?

OCZYWIŚCIE ŻE NIE! Odpowiedź to FOTOPROTEKCJA, która niewątpliwie powinna być fundamentem każdej codziennej pielęgnacji! Rekomendujemy najlepszą i najskuteczniejszą ochronę Cell Fusion C (50+15ml / 160zł; SPF50+/PA++++). Proponowana przez nas fotoprotekcja to nie tylko filtr, ale przede wszystkim lekka formuła kremu, która może być stosowana jako baza pod makijaż oraz krem nawilżający co więcej zmniejsza zaczerwienienie skóry i łagodzi podrażnienia, nawilża i odbudowuje uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej skóry ( Filtr możesz zakupić w naszym sklepie online: tutaj )

W odniesieniu do literatury możemy znaleźć profilaktykę z zakresu fotoprotekcji i POWINNA TRWAĆ CAŁE ŻYCIE począwszy od pierwszych dni życia

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa zabiegi pomocne nie tylko w walce z powstałym fotostarzeniem, ale także zapobiegające procesom jego powstawania

 • Radiofrekwencja Mikroigłowa pobudzi włókna kolagenu i elastyny do ponownego skręcenia się (skóra się napnie a zmarszczki spłycą), przebarwienia rozjaśnią się,
 • Peelingi chemiczne –przebudują skórę ale również powalczą z przebarwieniami
 • Karboksyterapia – pozwoli odżywić naczynia włosowate, zmniejszyć cienie pod oczami oraz poprawić wiotkość skóry
 • HIFU – ujędrni skórę bez skalpela, pozwoli zlikwidować jej wiotkość i wymodelować twarz lub ciało
 • Mezoterapia mikroigłowa – pomoże w walce z przebarwieniami i ujędrni skórę,
 • Endermologia LPG – zadziała modelująco oraz zwiększy gęstość skóry
 • Laserowy peeling węglowy – wyrówna koloryt skóry, wykazuje działanie rozjaśniające i antybakteryjne zatem skóra będzie odżywiona, rozjaśniona, a przede wszystkim zdrowa.

 

Do zobaczenia w ASK Beauty!

Każdy z nas kocha słoneczną pogodę, w końcu jak tu jej nie kochać? 

20 marca 2021
Endermologia LPG czyli królowa zabiegów
ASK Beauty Wrocław