DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Bariera hydrolipidowa
01 maja 2019

Laser Diodowy 3D 755nm 808nm 1064nm?

Depilacja laserowa 3D

W poniższy wpisie blogowym poruszymy temat laseroterapii. Rozwiejemy wasze wątpliwości, przybliżymy sposób działa i przedstawimy przeciwskazania do wykonania tego zabiegu.

Laser Diodowy 3 D | Opis działania depilacji laserowej

Laser Aleksander 3D pozwala na depilację wielu typów włosów od tradycyjnie ciemnych,  po rude i jasne. Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu w głowicy 3 technik laserowych o różnych długościach fal (laser aleksandrytowy 755 nm, laser diodowy 808 nm oraz laser neodymowo-yagowy 1064 nm), co pozwala dotrzeć do każdego rodzaju włosów. Sposób działania lasera opiera się na pochłonięciu światła przez barwik włosa – melaninę – w trzonie włosa  i mieszku włosowym, które następnie przekształca się w ciepło, zwiększając temperaturę mieszka włosowego i powodując tym samym jego nieodwracalne uszkodzenie. W konsekwencji mieszki włosowe są usuwane, dzięki czemu mamy efekt permanentnego usuwania włosów.

Laser Diodowy 3 D | Brak odczuć bólowych

Zabieg wykonywany urządzeniem Laser 3D w odczuciach jest bardzo komfortowy. innymi słowy nie czuje się parzenia ani bólu, jedynie w miejscach mieszków odczuwane są ukłucia.

Laser Diodowy 3D | Jak przygotować się do zabiegu – Ogólne Informacje

Jeśli zastanawiasz się jak często powinno się wykonywać zabiegi depilacji laserowej, to musisz wiedzieć, że jest to uzależnione od partii ciała, na której wykonuje się depilację, choć średnio wacha się od 4 do 6 a czasami 8 tygodni. Kilka dni po zabiegu dobrze jest ogolić włosy maszynką jednorazową na obszarze, na którym wykonywany był zabieg. Pozwoli  Ci to na obserwacje odrastających włosków. Jest to istotne, ponieważ to one właśnie są sygnałem do wykonania kolejnego zabiegu. Nie zaleca się natomiast zbyt częstego golenia obszaru zabiegowego, pomiędzy kolejnymi depilacjami, gdyż może to niepotrzebnie wzmacniać włosy i wydłuży ilość zabiegów i czas, po którym będziemy mogli cieszyć się gładką skórą. Ilość zabiegów koniecznych do uzyskania pożądanych efektów to zazwyczaj ok 6, choć oczywiście zdarza się, że już po 4 zabiegach mamy upragnioną gładką skórę. Może się również zdarzyć, że wymagana będzie większa ilość zabiegów. Dzieje się tak np. w przypadku włosów jaśniejszych lub jeśli nasze hormony nie są na właściwym poziomie. Gdyby okazało się, że depilowana część ciała jest podrażniona (choć zdarza się to naprawdę rzadko, zazwyczaj u posiadaczy bardzo wrażliwych skór), zalecamy zaaplikowanie w takie miejsca maści Alantan Plus lub Bepanthen. Po zabiegu należy również unikać przez kilka dni gorących kąpieli, basenu i sauny. Zabiegi depilacji laserowej wymagają stosowania fotoprotekcji 50 SPF do 30 dni po zabiegu lub w trakcie trwania serii zabiegów. Nie należy też opalać skóry czy to na solarium czy na słońcu.  Najlepszym okresem do przeprowadzania zabiegów depilacji laserowej jest sezon od jesieni do wczesnej wiosny, choć oczywiście, jeśli nie opalamy się i stosujemy kremy z filtrem to również w lecie można wykonywać takie zabiegi.

Laser Diodowy 3D | Na co należy zwrócić uwagę przed zabiegiem

– Zażywasz aspirynę – odstaw na tydzień przed zabiegiem– Jeśli zażywasz antybiotyk – musisz odczekać miesiąc, po zakończeniu terapii, by móc wykonać depilację– Jeśli wykonywałaś/eś inne metody usuwania włosów – odczekaj 2 miesiące– Zwróć uwagę czy posiadasz skórę wrażliwą na światło – jeśli tak, należy wykonać próbę uczuleniową– Jeśli przechodzisz kurację izotretynoiną – musisz odczekać 6 miesięcy od jej  zakończenia , by móc wykonać depilację laserową– Zażywasz witaminy A, E lub beta- karoten – odstaw na tydzień przed planowanym zabiegiem– Masz wykonany zabieg typu botox, wypełniacze – odczekaj miesiąc od podania.– Jeśli przyjmujesz zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) – odstaw na tydzień przed zabiegiem.– Jeśli stosujesz miejscowe antybiotyki w postaci maści lub krem z retinolem – zabieg można wykonać dopiero po miesiącu od zakończenia kuracji.– Nie wykonuj peelingów na 7 dni przed zabiegiem.– Jeśli skóra jest opalona lub potraktowana samoopalaczem odczekaj co najmniej miesiąc lub do mementu zejścia opalenizny.– Nie wykonuj peelingów chemicznych i mikrodermabrazji na 14 dni przed zabiegiem– Jeżeli zażywałeś Fervex, Gripex, itp. – odczekaj 48 godzin by móc wykonać zabieg– Nie spożywaj alkoholu na 48 godzin przed zabiegiem

Podsumowanie

Podsumowując, aby upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań lub/i czy skóra może być poddana depilacji zapraszamy na bezpłatną konsultację.

.

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni