DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Zasady pielęgnacji domowej
28 listopada 2022

Podstawowe zasady pielęgnacji domowej

 

Kluczem do sukcesu pięknej, zdrowej skóry są nie tylko zabiegi kosmetologiczne. Również niezmiernie ważne jest to, jak dbamy o naszą cerę w domu. Odpowiednia pielęgnacja to połowa sukcesu w drodze do promiennej skóry. Dodatkowo dbamy o podtrzymanie i przedłużenie efektów pozabiegowych.

Kolejność nakładania kosmetyków jest bardzo istotna.

 

Rano, pamiętaj o:

 1. Delikatnym myciu
 2. Tonizacji*
 3. Serum
 4. Kremie pod oczy
 5. Kremie z filtrem

 

Wieczorem, pamiętaj o:

 1. Demakijażu
 2. Delikatnym myciu
 3. Tonizacji*
 4. Serum
 5. Kremie pod oczy
 6. Kremie do twarzy

 

*Tonizacja nie jest obowiązkowym elementem pielęgnacji domowej. Jeśli stosujesz delikatne produkty do mycia twarzy, które mają fizjologiczne pH, nie ma potrzeby aplikowania toniku.

Natomiast, jeśli chcesz wzmocnić pielęgnacje domową możesz 2-3 razy w tygodniu zastosować tonik z substancjami aktywnymi np. witaminą C, probiotykami, kwasami.

 

DEMAKIJAŻ

Bez dokładnego demakijażu, nie ma zdrowej, lśniącej cery. Jest to najważniejszy etap pielęgnacji domowej. Na tym etapie usuwamy makijaż, krem z filtrem oraz wszystkie zanieczyszczania, które się zgromadziły na naszej twarzy.

Pamiętaj o linii włosów, linii żuchwy oraz okolicy uszu.

 

DELIKATNE MYCIE

Bardzo często etap ten jest pomijany zarówno w pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Jest to ogromny błąd. W pielęgnacji wieczornej wykonanie jednokrotnie demakijażu to za mało. Malując się i używając kremu z filtrem, należy dwukrotnie umyć naszą twarz.

Natomiast rano delikatnym produktem myjącym zmywamy zanieczyszczenia, które zgromadziły się na naszej twarzy w ciągu nocy.

Pamiętaj, aby nie było to szybkie przemycie. Nie spiesz się. Wykonaj delikatny masaż, przez około 45-55 sekund.

 

SERUM

Stosujemy na dokładnie oczyszczoną twarz, przed kremem. Za pomocą serum dostarczamy skórze dawkę substancji aktywnych. Wybierając serum należy zwrócić uwagę na stężenie danej substancji aktywnej oraz jej formę.

Na dzień idealnie sprawdzi się dawka antyoksydantów np. tetraizopalmitynian askorbylu - pochodna witaminy C.

Na wieczór zastosuj serum dopasowane do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, aby nie używać codziennie produktów z kwasami czy retinoidami. Może skutkować to podrażnieniem skóry i zaburzona barierą hydrolipidową. Kieruj się myślą – co za dużo to niezdrowo.

 

KREM POD OCZY

Skóra pod oczami jest zdecydowanie cieńsza, wrażliwa oraz bardziej podatna na przesuszenie. Dlatego potrzebuje odpowiednich kosmetyków. Bardzo często zapominamy o kremie pod oczy bądź używamy tego samego produktu co do twarzy. Jest to duży błąd. Okolica oczu przez swoją specyfikacje często wymaga innych składników aktywnych niż twarz. Bardzo ważne jest również stężenie substancji, skóra pod oczami jest bardziej wrażliwa przez co należy stosować mniejsze stężenia niż na twarz.

 

KREM W FILTREM

Jeśli chcemy zachować naszą skórę, jak najdłużej jędrną i bez oznak starzenia, krem z filtrem jest kluczowy. SPF 50+ należy stosować przez cały rok, nie tylko latem! Promieniowanie UVA jest obecne nawet zimą. Dodatkowo dociera do nas przez okna i szyby aut. Ważna również jest ilość aplikowanego kremu. Jednorazowo powinniśmy nakładać dwie długości palca.

Pamiętaj, że SPF, który znajduje się w Twoim podkładzie, kremie BB lub CC, nie jest najlepszą opcją. Kosmetyków kolorowych nakładamy zdecydowanie mniej niż powinnyśmy kremy z filtrem.

 

KREM DO TWARZY

Używając kremy z filtrem, który dodatkowo zawiera składniki aktywne, nie jest koniecznym używanie dodatkowego kremu do twarzy przy pielęgnacji porannej. Natomiast podczas pielęgnacji wieczornej jest to bardzo istotne. Krem domyka nam całą pielęgnacje, otula nasza skórę. Wybierając krem na noc zwróć uwagę na zawartość składników, które będą odżywiać oraz regenerować Twoją skórę np. ceramidy, wąkrotka azjatycka, peptydy.

 

Zapamiętaj!

 • Nie wybieraj kosmetyków pod względem przedziału wiekowego.
 • Nie opieraj podejmowania decyzji, który produkt kupisz na podstawie poleceń swoich bliskich.

 

Każdy z nas ma inną cerę oraz inne potrzeby. Dodatkowo ważne są aspekty, o których bardzo często zapominamy – dieta, ilość wypitej wody, wysiłek fizyczny, rytm okołodobowy. Co za tym idzie – potrzebujemy innych składników aktywnych w kosmetykach. Ważne są składniki aktywne, które będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Przed rozpoczęciem pielęgnacji dokładnie umyj swoje dłonie.
 • W ciągu dnia staraj się jak najmniej dotykać swojej cery.
 • Poszewkę wymieniaj min. raz w tygodni.
 • Zamiast ręcznika wielokrotnego użytku, postaw na ściereczki jednokrotnego użytku.
 • Regularnie dezynfekuj ekran swojego telefonu.
 • Peelingi wykonu 1-2 razy w tygodniu. Postaw na peelingi enzymatyczne. Te z drobinkami mogą dodatkowo podrażnić Twoją skórę.
 • Nie stosuj za często szczoteczek sonicznych, rękawic do demakijażu – to również forma peelingu.
 • I przede wszystkim – bądź cierpliwa. Działanie kosmetyków to złożony proces.

Nie zauważysz efektów z dnia na dzień. Ważna jest ciągłość i systematyczność.

 

Jeśli nie wiesz jak powinna wyglądać Twoja pielęgnacja domowa, chciałabyś coś w niej zmienić bądź nie wiesz czy dobrze ją wykonujesz umów się na konsultacje kosmetologiczną – nasz kosmetolog we wszystkim Ci pomoże!

Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.

Usługi

Dane kontaktowe

dlugoleka@askbeauty.pl

+48 538 99 00 22

Długołęka, ul. Wrocławska 40

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Icoone Laser

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

538 99 00 22

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni