DŁUGOŁĘKA - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

KUP VOUCHER

Ask Beauty

PRZYJAŹNI - UMÓW SIĘ

Ask Beauty

ZADZWOŃ DO NAS

Ask Beauty
ASK Beauty Wrocław
Crystal Retinal Medik 8
22 września 2022

Wszystko co musisz wiedzieć o retinolu… a może retinalu? 

 

Retinoidy to grupa związków chemicznych do których należą: retinol, retinal oraz kwas retinowy. Składniki te różnią się od siebie budową chemiczną i działaniem na skórę. Retinol, stosowany na skórę łatwo przenika w głąb naskórka. W wyniku przemian metabolicznych ulega przekształceniu do retinalu, a później do kwasu retinowego. W tej formie stymuluje do pracy komórki skóry.

Retinaldehyd (retinal) szybciej przekształca się do kwasu retinowego, który już wykazuje aktywne działanie w komórkach skóry. Szybsze działanie oznacza szybsze wyniki zauważalne na skórze. Jest też silniejszym składnikiem dzięki czemu efektywność stosowania znacznie wzrasta. Retinal w odróżnieniu od retinolu posiada również działanie antybakteryjne i mniejsze ryzyko podrażnień skóry.

Receptory dla retinoidów znajdują się w naskórku, mieszkach włosowych, gruczołach łojowych oraz komórkach Langerhansa. Dzięki temu można nazwać je wielozadaniowymi. Pochodne witaminy A, po połączeniu z receptorami działają w następujący sposób:

- zwiększają syntezę kolagenu i zapobiegają jego rozpadowi co pozwala utrzymać bardziej jędrną, młodziej wyglądająca skórę

- zwiększają poliferację (namnażanie się komórek) utrzymując gładką cerę

- zmniejszają syntezę melaniny zapewniając równomierny koloryt skóry

- regulują wytwarzanie sebum, minimalizując ryzyko powstawania niedoskonałości

Dla kogo sprawdzi się retinol?

Dla każdego. Ten związek dzięki wszechstronnym właściwościom i spektakularnemu działaniu może być stosowany na skórze problematycznej jak i zdrowej w celu zapobiegania niedoskonałościom i starzeniu się skóry. Należy natomiast zwrócić uwagę na aktualny jej stan.

Jeśli skóra jest przesuszona i podrażniona należy w pierwszej kolejności odbudować jej barierę hyrdolipidową dostarczając jej odpowiednich składników nawilżających i odżywczych. Początkowo skóra po zastosowaniu retinoidów może zareagować podrażnieniem dlatego istotne jest, aby posiadała dużą ilość składników aktywnych, dzięki którym będzie mogła się zregenerować.

Stosując serum z retinolem należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji. 20 minut po zastosowaniu retinolu należy nałożyć krem odżywczy najlepiej zawierający kompleks ceramidów odbudowujących skórę. W pielęgnacji porannej nie może zabraknąć kremu z filtrem, który ochroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca.

I tu nasuwa się pytanie czy retinoidy można stosować latem? Dlaczego krem z filtrem pełni tak ogromną rolę w tej kuracji?

Liczne badania ukazują, że retinole nie wykazują działania fototoksycznego i fotouczulajacego więc można je stosować również latem ale…. ważną rolę odgrywa tu proces retinizacji. Jeśli skóra jest już przyzwyczajona do działania retinolu nie musimy rezygnować z jego stosowania latem. Jeśli natomiast zaczynasz swoja przygodę z tym składnikiem najlepszą porą będzie okres jesienno-zimowy. Dlaczego? Tak jak wspominaliśmy wcześniej na początku kuracji skóra może ulec podrażnieniu i zaczerwienieniu, jest bardziej wrażliwa na różne bodźce między innymi słońce. Z czasem buduje swoją tolerancję na retinol.

Ważne, aby przestrzegać tzw. procesu retinizacji polegającego na stopniowym przyzwyczajaniu skóry do tego składnika. Terapię retinolem powinniśmy zaczynać od niskich stężeń i mniejszej częstotliwości stosowania. Kiedy zbudujesz tolerancje stopniowo wspinaj się wyżej drabiny retinoidowej zwiększając stężenie. Ważne ,aby słuchać i obserwować swoją skórę.

 

Kosmetolodzy ASK Beauty zalecają, aby pielęgnację aldehydem retinowym rozpocząć od preparatu Crystal Retinal 3 marki Medik8. Ta skuteczna formuła daje skórze możliwość przystosowania się do nowej cząsteczki witaminy A bez silnego podrażnienia.

 

Zacznij od stosowania serum 2 razy w tygodniu, następnie zwiększ częstotliwości do stosowania co drugi wieczór, a po 2 tygodniach każdego wieczoru.

Najpopularniejsze

ZABIEGI

Endermolift

Geneo+

Peeling węglowy

Oczyszczanie wodorowe

Endermologia Integral

Endermologia Alliance

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Kriolipoliza

Fala uderzeniowa

Depilacja laserowa

576 00 41 19

dlugoleka@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

538 99 00 22

salon@askbeauty.pl

Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
Ask Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

Kasprowicza

Przyjaźni

Kasprowicza

Przyjaźni