W jaki sposób kwas hialuronowy niweluje zmarszczki?
Kwas hialuronowy łączy włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Jedną z jego najważniejszych właściwości jest zdolność wiązania dużych ilości wody - jeden gram kwasu może wiązać aż 6 litrów wody. Ilość kwasu w organizmie zależy od wieku.
Czy takie zabiegi są bezpieczne?
Oczywiście. Kwas hialuronowy, który ma tak szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach i obszarach medycyny estetycznej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet nie tylko ze względu na świetne rezultaty, ale również na bezpieczeństwo. Kwas hialuronowy to substancja fizjologiczna i biozgodna. Dlatego ryzyko uczuleń jest znikome. Świadczy o tym fakt, że nawet przed zabiegami chirurgicznymi z jego wykorzystaniem nie wymaga się wykonania próby uczuleniowej.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Długość utrzymania się kwasu hialuronowego w tkankach zależy od wielu czynników, m.in. techniki podania czy stylu życia pacjenta. Rozkład substancji przyspiesza wysoka temperatura, a więc np. korzystanie z kąpieli słonecznych. Efekt zależy też od wieku pacjenta, stanu napięcia skóry oraz jej nawodnienia przed zabiegiem. Dlatego tak istotne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody mineralnej w ciągu dnia, minimum 1 litra dziennie. Średnio efekt po iniekcji kwasu hialuronowego utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Zalecenia po zabiegu na zmarszczki?
Kwas hialuronowy zapewnia efekty praktycznie od razu. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie lub delikatny obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu 3 dni. Nie mniej jednak w przeciągu dwóch tygodni należy unikać nagłych zmian temperatur, nie opalać się, nie chodzić na solarium i saunę. Dla podtrzymania efektów warto stosować odpowiednią pielęgnację, w tym krem zawierający kwas hialuronowy. Jeśli chcemy utrzymać trwały rezultat, zabieg należy powtórzyć po około roku, ponieważ HA rozkłada się w organizmie w naturalny sposób.
Na czym polega zabieg?
Na bazie kwasu hialuronowego powstają żele, które są stosowane do wypełnień ubytków w tkankach. Służą one przede wszystkim do wypełnienia zmarszczek i innych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak: powiększanie ust czy piersi. Kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, dlatego implanty na bazie żeli hialuronowych są raczej nietrwałe, a zabiegi z ich użyciem należy powtarzać.
KWAS HIALURONOWY
Występuje w skórze - jest jej naturalnym składnikiem, który utrzymuje jej prawidłowy poziom nawilżenia. Niestety wraz z wiekiem jego ilość jest coraz mniejsza.
Starzenie się komórek jest uwarunkowane nie tylko genetycznie, ale wpływ na nie ma również wiele innych czynników takich jak: stres, niedobór snu, zmęczenie, niezdrowy tryb życia, promieniowanie słoneczne, palenie tytoniu, zanieczyszczenie powietrza.
Preparaty, które zawierają kwas hialuronowy, wstrzyknięte do skóry właściwej uzupełniają jego niedobór.
Wskazania:
Efekty:
Przeciwwskazania:
Wrocław, Przyjaźni 66 lok. 8