Facebook ASK Beauty Wrocław

UMÓW WIZYTĘ

You Tube ASK Beauty
Google ASK Beauty Wrocław
Yelp ASK Beauty Wrocław
Instagram ASK Beauty Wrocław
Twitter ASK Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

ASK Beauty Wrocław Wrocław, Przyjaźni 66 lok. 8

Kontakt

Facebook ASK Beauty Wrocław

UMÓW WIZYTĘ

You Tube ASK Beauty
Google ASK Beauty Wrocław
Yelp ASK Beauty Wrocław
Instagram ASK Beauty Wrocław
Twitter ASK Beauty Wrocław
ASK Beauty Wrocław

ASK Beauty Wrocław Wrocław, Przyjaźni 66 lok. 8

Kontakt

Jak działa laser?

Nasz laser emituje wiązkę laserową o trzech długościach fali: 532nm, 1064nm oraz 1320nm - to nowość na rynku nieinwazyjnej medycyny estetycznej. Zabieg polega na laserowym naświetleniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem CPY.

Ilość i częstotliwość zabiegów

Usunięcie tatuażu wymaga przeprowadzenia od kilku do kilkunastu zabiegów (średnio 6 – 10 zabiegów). Jest to zależne od rodzaju tatuażu, głębokości, na której znajduje się barwnik, koloru i indywidualnej reakcji każdego organizmu na działanie lasera. Zwykle łatwiej jest usunąć tatuaż profesjonalny, gdyż barwnik znajduje się na tej samej głębokości. Zabiegi wykonuje się w odstępach około sześciotygodniowych, jest to czas potrzebny aby skóra wróciła do całkowicie normalnego wyglądu i przyjmowała pigment w sposób taki sam jak miejsce gdzie nigdy nie było tatuażu. Skrajne przypadki takie jak usuwanie tatuażu czerwonego, gdzie proces gojenia jest nieco dłuższy i mniej przyjemny mogą wydłużyć ten czas do 8-10 tygodni. Czas trwania zabiegu jest bardzo krótki i w zależności od wielkości wzoru trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do godziny.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu klient powinien stosować miejscowo krem Beta Skin, Alantan-Plus. W żadnym wypadku nie wolno zrywać strupków powstałych po zabiegu, gdyż grodzi to powstaniem blizny, ani nie drapać rany. Miejsce na skórze należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne (także solarium) przez 6 tygodni. Do momentu zagojenia należy unikać korzystania z siłowni, sauny, basenu.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra powinna być oczyszczona (najlepiej ciepłą wodą bez użycia kosmetyków), pozbawiona owłosienia i nieopalona.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław
Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Najczęściej zadawane pytania

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU Wrocław

Czynnikiem wpływającym na efekt zabiegu jest głębokość, na której znajduje się barwnik w skórze oraz obszar zajmowany przez tatuaż. Aktualnie stosowane metody laserowego usuwania tatuażu gwarantują uzyskanie satysfakcjonującego efektu.  Metoda ablacyjna – polega na zastosowaniu lasera CO2, który doprowadza do odparowania tkanki wraz z pigmentem. Tą metodą można usunąć tatuaż w każdym kolorze. Wadą tej metody jest ryzyko bliznowacenia. Po zabiegu zmianie ulega struktura tkanki, powstają także odbarwienia w miejscu tatuażu. Jest to metoda najczęściej wybierana przez osoby chcące radykalnie pozbyć się tatuażu, u których powstanie blizny nie stanowi problemu.  Metoda nieablacyjna – to selektywne usuwanie pigmentu bez uszkadzania tkanki otaczającej.  Fizyczny mechanizm usuwania tatuaży za pomocą światła laserowego polega na reakcji tuszu na światło laserowe – energia jest wybiórczo pochłaniana przez pigment. Zastosowanie bardzo krótkiego nanosekundowego impulsu laserowego powoduje mechaniczne uszkodzenie barwnika tatuażu bez efektu termicznego. W celu skutecznego pozbycia się tatuażu konieczne jest użycie takiej długości fali, której energia będzie dobrze pochłaniana przez kolor obecny w tatuażu. Co więcej, promieniowanie laserowe musi penetrować tkankę na właściwej głębokości, tak aby dostać się do skóry właściwej, w której znajduje się barwnik. Laser typu Q-Switch emituje impulsy rzędu nanosekund, a tym samym emituje bardzo dużą gęstość energii w krótkim czasie. W trakcie zabiegu dochodzi do fotomechanicznego rozbicia barwnika na drobniejsze cząstki ze względu na duże tempo dostarczania energii przez urządzenie. Fragmenty pigmentu w pewnym stopniu są eliminowane z wierzchnich warstw skóry poprzez jej mikrouszkodzenia. Cząstki barwnika pozostające w głębszych warstwach mogą zostać usunięte w trakcie procesu fagocytozy. Zastosowanie tej metody niesie minimalne ryzyko powikłań. Laser Q – Switch dzięki odpowiednim filtrom emituje promieniowanie o długości fali 1064 nm oraz 532 nm.  Światło o długości fali 1064 nm jest pochłaniane przez wszystkie ciemne pigmenty tatuażu, przede wszystkim czarny, granatowy i grafitowy. Promieniowanie o tej długości fali jest słabo absorbowane przez hemoglobinę i melaninę, dzięki czemu wyjątkowo dobrze nadaje się do zabiegów u klientów z ciemniejszą karnacją skóry i wiąże się z minimalnym ryzykiem odbarwień. Promieniowanie o długości fali 1064 nm ma największą zdolność penetracji w głąb skóry co sprawia, że często jest używane do usuwania pozostających po poprzednich zabiegach głęboko położonych cząstek tatuażu. Fala o długości 1064 nm jest uważana za „długość z wyboru” w terapii większości ciemnych tatuaży.  Natomiast promieniowanie laserowe o długości fali 532 nm skutecznie usuwa barwnik koloru czerwonego. Ta długość fali jest pochłaniana przez hemoglobinę, co nieco zwiększa ryzyko pozabiegowego uszkodzenia naczyń skóry. 

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław
Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Pierwszy etap 

polega na rozgrzaniu węgla, tak by mógł on wniknąć w zagłębienia i pory skórne. Pacjent odczuwa delikatne ciepło.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Drugi etap 

Polega na rozgrzaniu węgla, tak by mógł on wniknąć w zagłębienia i pory skórne. Pacjent odczuwa delikatne ciepłoh.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Trzeci etap 

tzw. Genesis. Na tym etapie skóra ulega podgrzaniu. Ma to na celu stymulację produkcji kolagenu.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Zasada działania:

 • usunięcie wągrów, zaskórników otwartych i zamkniętych,  pryszczy, krostek i grudek
 • zwężenie rozszerzonych porów
 • redukcja zaczerwienienia przy stanie zapalnym trądziku
 • zmniejszenie łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku
 • poprawa elastyczności skóry
 • wygładzenie drobnych zmarszczek
 • stymulacja regeneracji i odnowy skóry
 • ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry
 • oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów
 • usunięcie przebarwień
 • skłonność do powstawania blizn
 • choroby tkanki łącznej
 • stosowanie retinoidów (konieczna 3 miesięczna przerwa)
 • ciemny odcień skóry
 • cukrzyca
 • ciąża
 • ziemista lub szorstka cera
 • rumień, naczynka
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia wszystkich typów•
 • wszystkie rodzaje trądziku pospolitego
 • wągry, pryszcze, krostki i grudki
 • rozszerzone pory
 • nadmierny łojotok
 • pozbawiona elastyczności skóra na skutek foto starzenia
 • skóra z oznakami starzenia
 • drobne zmarszczk

Wskazania:

Efekty:

Przeciwwskazania:

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

ASK Beauty Wrocław